Lisavõimalused

Suvepäevade, suguvõsa kokkutulekute, kooli lõpupidude ja muude kogunemiste korraldamise võimalus.

Meie pakume majutust nii puhkemajades, kämpingumajades kui teie oma telkides. Toitu saate valmistada suveköögis. Laagriplatsil on piisavalt ruumi, et läbi viia vabaõhu seminare, seltskondlikke mänge kui ka muid ettevõtmisi.

Kohe laagriplatsi kõrval olev staadion on sobiv koht spordivõistluste jaoks. Soovi korral ja oma tehnika olemasolul võib kasutada stereosüsteemi.

Aastal 2011 viidi läbi seiklussarja Ace Xdream Rõuge etapp, mille start ja finiš oli Ööbikuoru Puhkekeskuses http://fotoluks.ee/?op=body&id=830

Veemõnud

Rõuge on 7 järve maa, millest 6 asuvad üksteisele väga lähedal. Ööbikuoru Puhkekeskuse territooriumilt on vaade neist kolmele. See annab võimaluse sobivaid ujumiskohti ja kalastamiskohti valida.
Mõned aastad tagasi rajati Rõuge keskusesse Eesti sügavaima järve äärde avalik rand. Tänu sellele on seal abivajajate jaoks vetelpääste valvel ja pidevalt antakse teada täpne veetemperatuur.

Ööbikuoru Puhkekeskuses saab rentida 4-kohalist vesijalgratast, 3-kohalist sõudepaati ja 2-kohalist kanuud. Neid saab kasutada Liinjärve ja Suurjärve peal, mis on omavahel ühenduses.

Rõuge Suurjärvel viiakse igal suvel läbi Eesti Meistrivõistluste etapp pikamaa ujumises, millest võivad osa võtta kõik soovijad.

Paadiralli
Iga-aastane Rõuge Veepidu ja paadiralli toimub juuli esimesel nädalavahetusel. Vaata lähemalt www.paadiralli.ee

Saun
Hiljuti sai renoveeritud üle 80 aasta vanune talusaun. Sooja annab vana vedurikeris, mille kuumaks kütmiseks kulub terve päev. Kui ta aga juba tuliseks on saadud, siis ta püsib sellisena kogu öö.
On ka tavaline väike keris, mille saab kiiresti soojaks. See on sobivaim valik, kui saunasoovi teatamisest ei ole jäänud üle paari tunni.

Saun asub ürgorus olevast paisjärvest tuleva kose kõrval. Saunast saab joosta kose alla ennast jahutama. Kes peab kosest tulevat allikavett liialt külmaks, võib joosta lähimasse järve, mis asub 100 m kaugusel.

Töökoda
1920ndate aastate alguses rajas Peeter Johanson vee-energial töötava töökoja, mille seadmed ja sisustus on säilinud tänaseni. Töökoda sai hiljuti renoveeritud ja on avatud muuseumina www.rougemuuseum.ee

Matkad
Lähikonnas on lühemad ja pikemad matkarajad erinevate vaatamisväärsustega. Ükskõik milline rada valida, peamine vaatamisväärsus on kaunis loodus.

Logi sisse